پرش به


تصویر

انواع آی پی

انواع آی پی ،انواع ip

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 Administrator

Administrator

    Administrator

  • Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 18 July 2016 - 10:19 AM

IP ها به این شکل دسته بندی می شوند:

 

  • یا استاتیک هستند و یا داینامیک

  •  یا عمومی هستند و یا خصوصی 

استاتیک یعنی اینکه شما آی پی را به صورت دستی وارد می کنید و این آی پی ثابت سیستم شماست و تغییر پیدا نمی کنه و داینامیک یعنی اینکه به صورت اتوماتیک به سیستم شما داده می شه و این آی پی هر بار تغییر پیدا می کنه.

آی پی عمومی هم به آی پی می گن که در اینترنت استفاده می شه یعنی همه سیستم هایی که به اینترنت وصلند همه از یک آی پی عمومی استفاده می کنند و بدون آی پی عمومی نمی شه به اینترنت وصل شد .این آی پی همون آی پی هست که پلیس فتا خلافکارها رو از طریق اون شناسایی می کنه ، و وقتی شما به یک ISP مراجعه می کنید تا به شما اینترنت بدن به شما یک آی پی عمومی میدن (که حالا ممکنه این آی پی استاتیک یا داینامیک باشه) ، حالا اگه شما بخواهید در خانه یا محل کار یا آموزشگاه یا ...از این آی پی استفاده کنید مشخصه که فقط یک سیستم ندارید و ممکنه بخواهید مثلا 10 تا کامپیوتر رو به اینترنتی که خریدید وصل بکنید پس در این جا باید از سیستم NAT مودم که تولید آی پی خصوصی می کنه استفاده کنید . در واقع شما در این حالت یک آی پی عمومی و 10 تا آی پی خصوصی دارید که در واقع این ده آی پی خصوصی از طریق همون یک آی پی عمومی به اینترنت وصل می شوند . آی پی های خصوصی در اینترنت قابل شناسایی نیستند و حتی پلیس فتا هم نمی تونه شناسایی کنه ، اگه کسی از این ده نفر خلافی در اینترنت انجام بدند فتا فقط اون آی پی عمومی رو می شناسه و مجرم اون حساب می شه به همین دلیله که تو آموزشگاهها یا جاهایی از این قبیل از دوربین مدار بسته استفاده می شه یا امکاناتی که بتونن فرد خطاکار رو تشخیص بدن و گرنه دارنده اون آی پی مجرمه چون با مشخصات اون از ISP اینترنت گرفته شده پس باید خودشون هم امنیت محلی که براش اینترنت تهیه کردند رو با تدابیر خودشون تامین کنند .

این آی پی های عمومی همونطور که گفته شد دو شکل دارند یا استاتیک هستند یا داینامیک اگه استاتیک باشه که تغییر پیدا نمی کنه و اگه داینامیک باشه بعد هر بار ریستارت مودم تغییر پیدا می کنه و آی پی شما به کس دیگه ای در دنیای اینترنت اختصاص داده می شه. اگه شما سیستمتون روی NAT باشه شما از آی پی خصوصی استفاده می کنید . و اگه نمی دونید که سیستمون روی NAT هست یا نه به آدرس whatismyipaddress.com برید و آی پی رو که نشون می ده ببینید و یادداشت کنید همونطور که گفتم این آی پی عمومی شما رو نشون می ده . حالا تو سیستم تون وارد cmd بشید و دستور ipconfig رو بزنید و ببینید آی پی همون آی پی هست که یادداشت کرده بودید اگر همون آی پی باشه یعنی شما فقط یه آی پی عمومی دارید و هر بار که به اینترنت متصل می شید این آی پی که در واقع آی پی سیستم شما هم هست قابل شناسایی هست ولی اگر این دو آی پی متفاوت بودند یعنی دارید از آی پی خصوصی استفاده می کنید و موقع اتصال به اینترنت کسی نمی تونه آی پی سیستم شما رو به دست بیاره.

 

امیدوارم با خوندن این آموزش متوجه تفاوت آی پی ها شده باشید . در صورتیکه سوالی داشتید زیر همین پست ارسال نمایید.

 

 

 


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی