پرش به

تصویر

سوالات متداول در مورد دامنه

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
43 پاسخ برای این موضوع

#1 KandoHost

KandoHost

Moderator

• Moderators
  • 8 ارسال

ارسالی 22 November 2014 - 08:33 AM

-سوال : دامنه چیست ؟

سوال : ICANN چيست؟

-سوال : منظور از Registrar چيست؟

- سوال: dns چیست ؟

- سوال : dns های شرکت کندوهاست چیست؟

-سوال :رابطه دامنه ( Domain ) با ميزباني وب ( Web Hosting ) چيست؟

-سوال :آيا وقتي Domain را از يک شرکت به يک شرکت ديگر انتقال مي دهم حتماً بايد Hosting آن را هم انتقال دهم؟ 

-سوال : قیمت دامنه ها چقدر است؟

-سوال :آیا هر دامنه‌ای که دلم بخواهد را می‌توانم ثبت کنم؟

-سوال: حروف مجاز برای ثبت دامنه کدامند؟

- سوال : کنترل پنل دامنه من کجاست ؟

- سوال : آیا برای انتقال دامنه به شرکت شما باید هزینه ای بپردازم؟

- سوال : برای انتقال دامنه به شرکت کندوهاست چه اقدامی باید انجام دهم؟

-سوال :آيا انتقال Domain بين Registrar هاي مختلف، اجباراً همراه با يکسال تمديد خواهد بود؟

-سوال :آيا وقتي Domain را از يک شرکت به يک شرکت ديگر(چه OnlineNIC به OnlineNIC و چه بين Registrarهاي متفاوت) انتقال مي دهم ، در طول مدت انتقال سرويس ميزباني (Host) سايت من قطع و يا دچار اختلال مي شود؟

-سوال :من يک Domain ثبت کرده ام ، چرا وقتي نام Domain خود را در Browser وارد مي کنم هيچ چيزي نمايش داده نمي شود؟ 

- سوال : پارک دامنه به چه معناست؟

-سوال : شناسه ایرنیک چیست؟

- سوال : من از سایت شما دامنه ir خریداری کرده ام ولی هنوز توسط سایت نیک به تایید نرسیده است . چه اقدامی باید انجام دهم؟

- فراموش کرده ام که دامنه ir خود را از کجا خریداری کرده ام ، چگونه می توانم آن را به کندوهاست انتقال دهم؟

- سوال : رمز عبور ایرنیک را فراموش کرده ام ، چکار کنم؟

- سوال : چگونه dns های دامنه را تغییر دهم؟

-سوال : کاربرد تغییر dns چیست؟

- سوال : برای تغییر دادن آدرس سایت خود بر روی هاست چه اقدامی باید انجام دهم؟

-سوال : پسورد و پاسخ سوال محرمانه را در سایت ایرنیک فراموش کرده ام راه حل چیست؟

-سوال :دامنه من توسط Nic.ir تایید نشده هزینه اش چگونه برگشت میخورد؟

سوال : Nic.ir برای ثبت دامنه درخواست مدارک کرده چطور می تونم درخواست ثبت دامنه رو کنسل کنم؟

- سوال:  آيا مي توانم مشخصات مالک Domain را بعد از ثبت تغيير دهم ؟

- سوال :ثبت دامنه هاي مختلف ir چه شرايطي دارد؟ 

- سوال : شناسه سایت نیک شرکت شما چیست؟

- سوال : در هنگام ثبت دامنه با این خطا مواجه شده ام "Parameter value policy error - ae2447-irnic, You are not allowed to use this contact. this contact should authorize you for this relation"، برای حل آن چه اقدامی باید انجام دهم ؟

-سوال : چرا نمی توانم یک دامنه منقضی شده را به ثبت برسانم ؟

-سوال : آیا می توانم Domain خود را برای همیشه به ثبت برسانم؟

- سوال : چگونه می توان نام دامنه ثبت شده را اصلاح کرد ؟

- سوال : آیا می توان برای دامنه ام بدون تهیه هاستینگ فورواردر تعریف کنم ؟ 

- سوال : سوال : دامنه ir را از شخصی خریداری کرده ام ،می خواهم تغییر مالکیت دهم و دامنه را به نام خودم ثبت کنم .چه اقدامی باید انجام دهم؟

-سوال : من اگر از شما یک دامنه بگیرم و هاست از جایی دیگر خریده باشم، امکان این را دارم که از آن Host استقاده کنم؟

سوال : در بخش مدیریت دامنه ها فقط دامنه هایی که توسط شما ثبت شده باشند نمایش داده می شوند، آیا می شود که دامنه خودمون رو به اونجا انتقال بدیم یا خیر ؟

- سوال : whois چیست ؟

#2 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 07:49 AM

-سوال : دامنه چیست ؟

برای داشتن سایت شما باید دامین ( دامنه ) داشته باشید ، که در واقع نام سایت شما می باشد .برای مثال kandohost.com  یک دامنه می باشد. قبل از انتخاب دامنه باید از آزاد بودن آن مطمئن شد، یعنی دامنه ای را می توان ثبت کرد که قبلا شخص دیگری آن را ثبت نکرده باشد . برای اینکه مطمئن شوید دامنه مورد نظر شما قبلا به ثبت نرسیده به بخش جست و جو در سایت کندوهاست مراجعه نمایید.

#3 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 07:52 AM

- سوال: dns چیست ؟

سامانه DNS مخفف عبارت Domain Name System می باشد. نظامی سلسله‌مراتبی برای نام‌گذاری رایانه‌ها و دیگر منابعی است که به اینترنت یا شبکه‌های دیگر رایانه‌ای متصل می‌شوند. وقتی می خواهید وارد سایتی شوید ، باید آدرس وب سرور آنرا بدانید. آدرس وب سرور با IP مشخص میشود. اما به خاطر سپردن آدرس IP دشوار است. می توان به جای IP از domin name ها استفاده کرد. برای هر IP یک domin name در نظر گرفته شده است. مثلا IP آدرس گوگل 66.249.91.103 است. که شما برای دسترسی به گوگل میتوانید از ip یا آدرس www.google.com استفاده کنید.

هم domain name و هم  IP address، کاربر را به یک وب سرور مشخص هدایت می کند ، اما domain name، هم برای استفاده ، و هم برای به خاطر سپردن به مراتب راحت تر است. بدون DNS کاربرها مجبور هستند برای وارد شدن به هر بخشی از اینترنت از اعداد خسته کننده IP address استفاده کنند.

#4 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 07:54 AM

- سوال : dns های شرکت کندوهاست چیست؟

ns20.kandohost.com

ns21.kandohost.com

#5 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 07:56 AM

-سوال :رابطه دامنه ( Domain ) با ميزباني وب ( Web Hosting ) چيست؟

Domain نامي است که شما براي سايت خود انتخاب مي کنيد و Web Hosting ميزباني است که به Domain شما سرويس دهي مي کند ، مانند اختصاص فضا ، Email و ...

#6 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 07:57 AM

-سوال :آيا وقتي Domain را از يک شرکت به يک شرکت ديگر انتقال مي دهم حتماً بايد Hosting آن را هم انتقال دهم؟ 

خير ، لزومي ندارد.

#7 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:00 AM

-سوال : قیمت دامنه ها چقدر است؟

برای مشاهده لیست قیمت دامنه ها به قیمت دامین در سایت کندوهاست مراجعه نمایید

#8 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:16 AM

-سوال :آیا هر دامنه‌ای که دلم بخواهد را می‌توانم ثبت کنم؟

به طور کلی اگر دامنه‌ای آزاد باشد، می‌توانید آن را ثبت کنید؛ اما استثناهایی هم وجود دارد. به عنوان مثال در مورد پسوندهای ir. نمی‌توانید دامنه‌‌هایی با اسم‌های خاص مثل اسم شهرها، شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و… را ثبت کنید. در مورد پسوندهای بین‌المللی هم نمی‌توانید اسم‌های عمومی مثل internet.com و یا web.com را ثبت کنید.

#9 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:17 AM

- سوال : کنترل پنل دامنه من کجاست ؟

کنترل پنل شما در جایی قرار دارد که دامنه را از آنجا خریداری نموده اید ، اگر می خواهید دامنه شما از سمت شرکت ما مدیریت شود باید دامنه خود را به شرکت ما انتقال (transfer) دهید. یا اگر تا به حال دامنه ای خریداری ننموده اید ، اقدام به ثبت دامنه از شرکت کندوهاست نمایید.

#10 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:18 AM

- سوال : آیا برای انتقال دامنه به شرکت شما باید هزینه ای بپردازم؟

خیر هیچ هزینه ای لازم نیست.

#11 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:18 AM

-سوال :من يک دامنه ثبت کرده ام ، چرا وقتي نام دامنه خود را در مرورگر وارد مي کنم هيچ چيزي نمايش داده نمي شود؟ 

-علت اين است که براي دامنه خود هاست تهيه نکرده ايد. همچنين ممکن است dns مربوط به سرویس هاست را اشتباه وارد نموده باشيد

#12 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:20 AM

کلیه دامنه های ir و مشتقات آن زیر نظر واحد ثبت دامنه سازمان فیزیک نظری و ریاضیات IPM یا ایرنیک به ثبت می رسند که در حقیقت متولی و مرکز اصلی ثبت دامنه های ir زیر نظر سازمان جهانی ICANN می باشد، و کلیه دامنه های irپس از تائید این مرکز به ثبت نهایی می رسند.

شناسه ایرنیک در حقیقت کد مشخصات سازمانی یا فردی هر متقاضی ثبت دامنه ir است که در بانک اطلاعاتی مرکز ذخیره شده و معمولا با این فرمت ساخته می شود: da50-irnic
قبل از ثبت دامنه در سایت ایرنیک نیاز به ساخت شناسه یا در واقع ثبت نام در سایت آن مرکز با مشخصات کامل است.
حتی زمانی که دامنه توسط نماینده ایرنیک ثبت می شود، مرکز ثبت از اطلاعات فرم ثبت دامنه دریافتی از سایت نماینده، به صورت خودکار یک شناسه برای صاحب آن ایجاد میکند و در این زمان سیستم مرکز بررسی می کند ایمیل اعلام شده در فرم ارسالی قبلا در ایرنیک برای یک شناسه استفاده شده است یا خیر، در صورتیکه ایمیل موجود در فرم قبلا در ایرنیک شناسه داشته باشد، همان شناسه قبلی را به دامنه اختصاص می دهد و آن شناسه به عنوان صاحب امتیاز دامنه قرار می گیرد در غیر اینصورت بر اساس اطلاعات ارسالی،یک شناسه برای صاحب امتیاز ایجاد می شود.
پس شما یکبار یک شناسه ایرنیک می سازید یا ایk شناسه به صورت خودکار با استفاده از فرم ثبت دامنه سایت نماینده برای شما ساخته می شود و در هنگام ثبت دامنه خود با معرفی این شناسه یا آدرس ایمیل آن شناسه، مالک دامنه را مشخص می کنید.

#13 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:25 AM

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از طریق گزینه بازنشاندن گذرواژه با وارد کردن شناسه یا ایمیل خود، یک رمز موقت به ایمیل شما ارسال خواهد شد. (اگر در این مورد مشکلی دارید لطفا با ایرنیک تماس بگیرید info@nic.ir)

#14 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 06 December 2014 - 08:27 AM

برای تغییر DNS دامنه های ثبت شده در کندوهاست می توانید در کنترل پنل خود، به بخش دامنه ها بروید و طبق دستور العمل موجود در صفحه DNS ها را تغییر دهید

#15 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:06 AM

کلیه دامنه های ir و مشتقات آن زیر نظر واحد ثبت دامنه سازمان فیزیک نظری و ریاضیات IPM یا ایرنیک به ثبت می رسند که در حقیقت متولی و مرکز اصلی ثبت دامنه های ir زیر نظر سازمان جهانی ICANN می باشد، و کلیه دامنه های irپس از تائید این مرکز به ثبت نهایی می رسند.

شناسه ایرنیک در حقیقت کد مشخصات سازمانی یا فردی هر متقاضی ثبت دامنه ir است که در بانک اطلاعاتی مرکز ذخیره شده و معمولا با این فرمت ساخته می شود: da50-irnic
قبل از ثبت دامنه در سایت ایرنیک نیاز به ساخت شناسه یا در واقع ثبت نام در سایت آن مرکز با مشخصات کامل است.
حتی زمانی که دامنه توسط نماینده ایرنیک ثبت می شود، مرکز ثبت از اطلاعات فرم ثبت دامنه دریافتی از سایت نماینده، به صورت خودکار یک شناسه برای صاحب آن ایجاد میکند و در این زمان سیستم مرکز بررسی می کند ایمیل اعلام شده در فرم ارسالی قبلا در ایرنیک برای یک شناسه استفاده شده است یا خیر، در صورتیکه ایمیل موجود در فرم قبلا در ایرنیک شناسه داشته باشد، همان شناسه قبلی را به دامنه اختصاص می دهد و آن شناسه به عنوان صاحب امتیاز دامنه قرار می گیرد در غیر اینصورت بر اساس اطلاعات ارسالی،یک شناسه برای صاحب امتیاز ایجاد می شود.
پس شما یکبار یک شناسه ایرنیک می سازید یا ایk شناسه به صورت خودکار با استفاده از فرم ثبت دامنه سایت نماینده برای شما ساخته می شود و در هنگام ثبت دامنه خود با معرفی این شناسه یا آدرس ایمیل آن شناسه، مالک دامنه را مشخص می کنید.

#16 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:07 AM

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از طریق گزینه بازنشاندن گذرواژه با وارد کردن شناسه یا ایمیل خود، یک رمز موقت به ایمیل شما ارسال خواهد شد. (اگر در این مورد مشکلی دارید لطفا با ایرنیک تماس بگیرید info@nic.ir)

#17 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:08 AM

برای تغییر DNS دامنه های ثبت شده در کندوهاست می توانید در ناحیه کاربری خود، به بخش سرویس ها ، سرویس های من ، مشاهده جزئیات ،دامنه ها ، دامنه های من مراجعه نموده و طبق دستور العمل موجود در صفحه DNS ها را تغییر دهید

#18 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:09 AM

-سوال : کاربرد تغییر dns چیست؟

شما وقتی که بخواهید دامنه خود را به هاست کندوهاست اتصال دهید باید دی ان اس های دامنه خود را به دی ان اس های شرکت کندوهاست تغییر دهید .  پس از انجام این عمل سایت شما بر روی هاست ما میزبانی خواهد شد.

#19 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:10 AM

-سوال : پاسخ سوال محرمانه را در سایت ایرنیک فراموش کرده ام راه حل چیست؟

درصورتیکه پاسخ محرمانه خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید پاسخ محرمانه جدید را طی یک نامه رسمی به واحد ثبت دامنه از طریق نمابر و یا بصورت اسکن شده و از طریق آدرس پست الکترونیک info@nic.ir به این واحد ارسال نمایید. پاسخ محرمانه شما باید حداقل ۶کاراکتر مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد. لطفا توجه داشته‌باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسه کاربری نوشته و امضاء شده باشد وارسال کپی مدرک شناسایی ( برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپی روزنامه رسمی) الزامی است.
توجه: درصورت عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده‌نخواهد شد.

اگر در این مورد مشکلی دارید لطفا فقط با ایرنیک تماس بگیرید (info@nic.ir)

#20 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 197 ارسال

ارسالی 07 December 2014 - 08:10 AM

- سوال :ثبت دامنه هاي مختلف ir چه شرايطي دارد؟ 
ثبت دامنه ir : بدون شرايط، براي تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي مقيم ايران آزاد است. 
ثبت دامنه co.ir : نيازمند ارسال کپي روزنامه رسمي-آگهي تاسيس شرکت مربوطه (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه ac.ir : نيازمند ارسال کپي درخواست مکتوب در سربرگ و همچنين کپي تائيديه وزارت علوم (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه sch.ir : نيازمند ارسال کپي درخواست مکتوب در سربرگ و همچنين کپي تائيديه وزارت آموزش و پرورش (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه gov.ir : نيازمند ارسال کپي درخواست مکتوب در سربرگ سازمان دولتي مربوطه (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه net.ir : نيازمند ارسال کپي مجوز ISP مربوطه (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه org.ir : نيازمند ارسال کپي روزنامه رسمي موسسه غير انتفاعي مربوطه (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک) 
ثبت دامنه id.ir : نيازمند ارسال کپي شناسنامه متقاضي (از طريق دورنگار يا پست الکترونيک)

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی